Salacgrīva Sports
Novembris2023_9

Salacgrīvā, kad godā tiek celts nēģis un svinēta Nēģu diena, jau plašajam pasākumu klāstam sesto gadu tiek pievienots skrējiens “Nēģu kross”. Šogad nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ visi svētku pasākumi tika pārcelti nedēļu vēlāk kā ierasts. Šo skrējienu organizē sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks”. Skrējiens notika 5 distancēs – “Ikriņi” (2km) līdz 10 gadiem ieskaitot, “Maznēģītis” līdz 15 gadiem ieskaitot un “Nēģītis” no 16 gadiem (5km), “Nēģis” (8-11km) un “Supernēģis” (20-23km), atsevišķi vērtējot puišus un meitenes. Sacensību starta un finiša vieta bija brīvdienu mājas “Vējavas”, kur reģistrēšanās, sacensību dalībnieku ēdināšana un apbalvošana notika blakus Svētupes nēģu tacim.

Neskatoties uz vēju un vēso laiku, pie reģistrēšanās telts pulcējās gana liels dalībnieku skaits. Kopumā sacensībām reģistrējās 121 dalībnieks. Plkst. 10.00 tika dots pirmais starts, kur distancē devās “Ikriņi” un “Maznēģītis” skrējēji, bet plkst.11.00 starts tika dots arī “Nēģītis”, “Nēģis” un “Supernēģis” skrējējiem. Vislielākais dalībnieku skaits bija distancē “Ikriņi”, kuru pieveica 37 skrējēji.

Meiteņu konkurencē distancē “Ikriņī” 1.vietu izcīnīja Halina Ende. Viņas rezultāts 0:13,00. Savukārt 2.vietu izcīnīja Elīza Saklaure ar rezultātu 0:13,09 un 3.vietā ierindojās Ance Uzkalne (0:14,13). Zēnu konkurencē šīs distances finišu pirmais šķērsoja Kārlis Augusts Uzuleņš, kura rezultāts 0:11,20. 2.vietā ierindojās Olivers Koluškins (0:12,29). Un 3.vietu ar rezultātu 0:13,08 izcīnīja Jānis Daugulis. Visi šīs distances godalgoto vietu ieguvēji ir Salacgrīvas vsk. skolēni.

Distancē “Maznēģītis” meiteņu skrējienā šo distanci pirmā finišā sasniedza Loreta Zviedre. Viņas rezultāts 0:27,16. 2.vieta Madarai Vasilai, kuras rezultāts bija 0:29,05. Savukārt kā trešā finišā ieskrēja Everita Daugule (0:31,28). Zēnu konkurencē 1.vietu šajā distancē izcīnīja Niks Kalniņš ar rezultātu 0:23,42. 2.vietu ar rezultātu 0:23,54 izcīnīja Jēkabs Ādamsons un 3.vietu šajā distancē izcīnīja Jēkabs Žibals, kurš finišu sasniedza pēc 25min. un 13sek.

Pēc stundas trasē starts tika dots pārējām trim “Nēģu krosa” distancēm”. “Nēģiša” distancē sievietēm godpilno 1.vietu izcīnīja Alise Lūkina, kuras laiks finišā 0:25:19. 2.vietu ieguva Agnija Ādamsone ar rezultātu 0:26:42, un kā trešā no sievietēm visātrāk šo distanci veica Anita Ieviņa (0:26:44). Vīriešu konkurencē 1.vietā ierindojās Adrians Zviedris (0:21:21). 2.vietu izcīnīja Elmārs Saamcovs ar rezultātu 0:22:34 un 3.vietā Māris Ādamsons ar distances laiku 0:22:36.

“Nēģu” distancē sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Oksana Groma (0:48,36). 2.vietā ierindojās Ilze Florence (0:54,49). Kā trešā šo distanci finišēja Sindija Pavlova (0:54,55). Vīru konkurencē šo distanci visātrāk noskrēja Agris Samcovs ar rezultātu 0:40,40. 2.vietu izcīnīja Ainārs Straubergs (0:45,16). Un kā trešais no vīriem finiša taisnē ieskrēja Agris Boļšijs (0:45,57). Šīs visas četras trases veda gar jūras krastu un pa burvīgo priežu mežu.

Visinteresantākā un sarežģītākā distance bija jāveic “Supernēģis” dalībniekiem. Šī trase aptvēra gan priežu mežu, gan Salacgrīvas pilsētu, gan nēģu taci, gan Salacas upi un jūras krastu. Kā liels izaicinājums un piedzīvojums skrējējiem bija trešā nēģu tača šķērsošana. Sievietēm šīs distances izaicinājumu pirmā pieveica Mārīte Petruševica ar rezultātu 1:49,58. 2.vietu izcīnīja salacgrīviete Laura Ende. Viņas rezultāts 2:07,35. 3.vietu izcīnīja Iveta Baļčūne, kura finišēja ar rezultātu 2:19,09. Vīru konkurencē visātrāk šo distanci veica Mareks Zālītis, kura rezultāts bija 1:31,31. Ar 4 minūšu intervālu (1:35,21) otrais finišā ieskrēja salacgrīvietis Aleksis Borozdins. Kā trešais finišu sasniedza Sergejs Maslobojevs (1:37,38).

Pēc skrējiena visi sacensību dalībnieki tika pie siltām un garšīgām pusdienām. Katrs sacensību dalībnieks tika apbalvots ar īpaši izgatavotu medaļu šim “Nēģu krosam”. Apbalvošanas laikā izlozes kārtībā pie dāvanu kartēm tika šo skrējēju dalībnieki no “Kapteiņu ostas”, kebabnīcas “KasTe” , restorāna “Pļavas” un restorāna “Ab Initio”. Izlozes kārtībā sacensību dalībnieki arī saņēma dažādas pārsteigumu balvas, ko bija sarūpējusi Limbažu novada pašvaldība, a/s ‘Brīvais vilnis”, “Super Alko Latvija”, i/k “J.A.N.K.I.” un SIA “Vidzeme pluss”. Paldies saku visiem: Limbažu novada pašvaldībai par pasākuma atbalstīšanu, Evijai un Jānim Klēviņiem par viesmīlību un atbalstu. Paldies mūsu “nēģu kungiem un sievām” – IK “J.A.N.K.I”, SIA “Vidzeme pluss” un z/s “Kurķis” (Aleksandram Rozenšteinam) par balvām atbilstoši “Nēģu svētkiem”. Paldies “Kapteiņu ostai”, restorānam “Ab Initio” un “Pļavas”, kebabnīcai “KasTe”, SIA “Silva Prim”(Ernestam Kupčam), a/s “Brīvais vilnis”, “Super Alko Latvija”, SIA “Silver Engine” un i/k “Lienes konditorijai” par sarūpētajām balvām.

Lielu paldies sacensību organizatori saka arī šo sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem – Ingai Gobai, Gunai Vizbelei, Janekam Vasiļkovam, Jurim Jankovskim, Dagnijai Kukai, Alīnai Apelei, Ralfam Bergmanim, Madaram Eizenbergam, Paulai Kotānei, Dagnei Kiseļovai, Sabīnei Taubei, Karlīnai Zeņinai, Kristeram Runcim, Lienei Damsonei, Kendijai Grāvītei, Sofijai Gromovai, Olenai Ftnievai, Marijai Luīzai Dzihorai, Elizavetai Pugach un Taisijai Danyleyko. Paldies Mārim Bergšteinam un Baibai Močānei par trases sagatavošanu. Paldies par brīnišķīgajām bildēm Ilgai Tiesnesei. Uz tikšanos pēc gada septītajā “Nēģu krosa” skrējienā.