Pašvaldība
darbs3

Limbažu novada domes 24. marta sēdē apstiprināts jauniešu brīvprātīgā darba organizēšanas nolikums. Tas nosaka kā organizējams jauniešu brīvprātīgais darbs Limbažu novadā, un tiek apliecināta personas pieredze, kas gūta, veicot brīvprātīgo darbu Limbažu novada administratīvajā teritorijā.

Kas ir brīvprātīgais darbs?

Brīvprātīgais darbs ir organizēts un uz labas gribas pamata veikts fiziskās personas fizisks vai intelektuāls bezatlīdzības darbs sabiedrības labā, kas veicina brīvprātīgā darba veicēja zināšanu, prasmju, iemaņu un attieksmju attīstību, brīvā laika lietderīgu izmantošanu.

Kurš veic brīvprātīgo darbu?

Brīvprātīgā darba veicējs ir 13 līdz 25 gadus vecs jaunietis, kura darbu koordinē Limbažu novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālists, sadarbojoties ar brīvprātīgā darba organizētājiem novadā: biedrībām un nodibinājumiem, valsts un pašvaldību iestādēm, politiskām partijām un to apvienībām un sociāliem uzņēmumiem.

Kāds ir brīvprātīgā darba mērķis?

Iesaistīt jauniešus novada sabiedriskās dzīves norisēs, uzlabot apkārtējās vides dzīves kvalitāti, iesaistīt humānu, sociālu un vides problēmu risināšanā, veicināt jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanu, pilnveidojot praktiskās darba iemaņas un attīstot darba ieradumus.

Kādi ir brīvprātīgā darba uzdevumi?

Sniegt iespēju Brīvprātīgajam neatkarīgi no dzimuma, izcelsmes, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem un citiem sociāliem, fiziskiem vai ģeogrāfiskiem nosacījumiem iegūt: jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, sociālo un profesionālo pieredzi un praktisko darba pieredzi.

Kā kļūt par brīvprātīgo?

Jāaizpilda “Pieteikuma anketa brīvprātīgā darba veikšanai”, kas tiek reģistrēta Pārvaldes Brīvprātīgo reģistrā, ar koordinatoru jānoslēdz rakstiska vienošanās par brīvprātīgā darba veikšanu Limbažu novadā un jāsaņem Brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņa “Brīvprātīgais Limbažu novadā”. Brīvprātīgā darba uzdevumus uzdod Limbažu novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālists, sadarbojoties ar brīvprātīgā darba organizētājiem novadā.

Kā uzskaita brīvprātīgo darbu?

Lai apliecinātu Brīvprātīgā darbā apgūtās un pilnveidotās prasmes un iemaņas, brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņā pats brīvprātīgais ieraksta un uzskaita veiktos, darbus, nostrādātās stundas. Ierakstu patiesumu grāmatiņā ar parakstu apliecina koordinators. Brīvprātīgā darba pieredze tiek apliecināta, izsniedzot apliecinājumu par veikto brīvprātīgo darbu, kas nav īsāks par 50 brīvprātīgā darba stundām kalendārajā gadā. Apliecinājumus iedala 3 līmeņos pēc nostrādātā stundu skaita brīvprātīgajā darbā:

Bronzas līmeņa apliecinājums - ne mazāk kā 50 brīvprātīgā darba stundas;

Sudraba līmeņa apliecinājums - ne mazāk kā 100 brīvprātīgā darba stundas;

Zelta līmeņa apliecinājums - ne mazāk kā 150 brīvprātīgā darba stundas.

Apliecinājumu sagatavo brīvprātīgā darba Koordinators un reģistrē to Pārvaldes Brīvprātīgā darba apliecinājuma reģistrā.

Ko dod brīvprātīgais darbs?

Jaunieši, kuri strādā brīvprātīgo darbu nevalstiskajās organizācijās, var pievienot nostrādāto laiku savam CV kā apliecinājumu savām sociālajām un profesionālajām spējām, pilnveido sevi un palīdz līdzcilvēkiem.

Ar Limbažu novada pašvaldības nolikumu “Par jauniešu brīvprātīgā darba organizēšanu Limbažu novadā” varat iepazīties Limbažu novada pašvaldības mājas lapā www.limbazunovads.lv

 

Ilga Tiesnese