Pašvaldība
tilts

Nākamgad no valsts budžeta tiks piešķirti 2,2 miljoni eiro tranzītielu pārbūves sākšanai Gulbenē, Salacgrīvā, Alūksnē, Madonā, Valkā un Smiltenē. Finansējums paredzēts no budžeta programmas "Valsts autoceļu uzturēšana un atjaunošana".

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) norāda, ka pašvaldību tranzītielas ir būtiska sastāvdaļa autoceļu tīklā, tādēļ SM ir radusi iespēju atbalstīt pašvaldību pieteikumus nozīmīgu tranzītielu pārbūvei.

Limbažu novada domei piešķirts līdzfinansējums vairāk nekā 112 000 eiro apmērā, lai izstrādātu būvprojektu tiltam pār Salacu uz Tallinas šosejas Salacgrīvā. 

Valsts budžeta līdzfinansējums nākamajam gadam ir 70% apmērā no kopējām izmaksām.

Lemjot par to, kurus projektus atbalstīt, vērā ņemti vairāki kritēriji, tajā skaitā kopējā satiksmes intensitāte, kravas transporta satiksmes intensitāte, ielas seguma stāvoklis, kā arī zemes pieejamība projekta realizācijai un citi tehniski un praktiski apsvērumi, skaidro SM.

Pašvaldības finansējumu saņems pēc sadarbības līguma noslēgšanas ar VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). No piešķirtajiem līdzekļiem varēs apmaksāt projektā plānotās darbības, kas var būt gan projektēšana, gan arī paši būvdarbi.

Līdzfinansējumu tranzītielu sakārtošanai pašvaldībām no valsts budžeta atvēl ik gadu. Piemēram, iepriekšējos gados ar valsts atbalstu atjaunots asfalta segums Jelgavā Miera un Aizsargu ielā, kā arī pārbūvēts tilts pār Platones upi. Tāpat Salacgrīvā atjaunotas Vidzemes, Viļņu un Pērnavas ielas, kas ir daļa no Tallinas šosejas, kā arī veikti citi atjaunošanas darbi.

Ziņu sagatavoja Ilga Tiesnese pēc aģentūras LETA publicētās informācijas.