Izglītība

Mūsdienu mainīgajā pasaulē vienīgais kapitāls, par kura drošību varam sniegt garantiju, ir cilvēka izglītība. Tā ir vērtība, ka neapsūbēs mitruma iespaidā, nezudīs neapdomīgas monetārās politikas rezultātā un netiks apdraudēta garnadžu ierašanās gadījumā. Tā ir vērtība, kuras iegūšana ir tikpat nepiepildāma kā cilvēka personības attīstība, ir tikai soļi, neatlaidīgi un apņēmīgi soļi pareizajā virzienā…

Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas, jaunajā mācību gadā ar stipendijām Latvijas augstskolās studē 825 studenti – no tiem 290 stipendiju saņem pirmo reizi,  451 stipendiāts studijas turpina un 84 jaunieši tika izraudzīti citos papildkonkursos. Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,5 miljonus eiro.

Par spīti aizvadītā gada izaicinājumiem ziedotāji turpina atbalstīt Latvijas jauniešus ceļā uz izcilību. 2021./2022. mācību gadā ziedotāju stipendijas  no Limbažu novada saņem 23 jaunieši: Amanda Kaufmane (Annas un Dāvida Mežciemu piemiņas stipendija), Valts Rinalds Kokins (Džeimsa Krogzemja piemiņas stipendija), Ieva Ulme (Intas Āboliņš stipendija), Markuss Baltais (KPMG Baltics stipendija), Kristiāns Kacars (Lāčplēša centra  stipendija), Laura Pogule (Regīnas un Imanta Grīnpukalu piemiņas stipendija), Everita Binde ("Daugavas vanagu" Melburnas nodaļas stipendija), Daniels Kevins Berkans (Dr.Emīla Osis un Daces Muriks-Osis stipendija), Mārcis Magone (Jāņa Imanta Jentes un Ausmas Jentes piemiņas stipendija), Ričards Kauliņš (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Marija Ķēniņa (A/S "Citadele banka" stipendija), Tabita Ozoliņa (Viļņa Viktora Šveics stipendija), Marta Antonova (Puteņu ģimenes stipendija), Dāniels Liecis (Ginta Stīpnieka piemiņas stipendija), Krišs Pinkulis (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Keitija Bārbale, Sigurds Turkovs un Ieva Evita Eglīte (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Elza Puriņa (Arņa Tiliba piemiņas stipendija), Pēteris Alksnis (SIA "Kurekss" stipendija), Terēze Motte-Štelce (SIA "Kurekss" stipendija), Everita Eglīte (Pētera Mežaka piemiņas stipendija), Laura Kopceva (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2022. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.