Starptautiskais akordeonistu festivāls

Ir atnācis 2019. gada pavasaris, kad jau 15. reizi izskanēs Starptautiskais akordeonistu festivāls, priecējot limbažnieku un Limbažu viesu dzirdi un dvēseles. Festivāls notiek katru otro gadu – tas nozīmē, ka drosmīgā iecere par starptautisku festivālu ir spējusi pastāvēt jau 30 gadus, pateicoties tādai personībai kā Viktoram Ņikandrovam, kurš visus šos gadus bija festivāla iniciators un organizatoriskais virzītājspēks.

Lai nepazaudētu saiti ar iepriekšējiem gadiem, festivāla sezonai paliekot bez sava lielā vadītāja, pirmo reizi festivāla organizēšanu uzņemas Natālija Meļņikoviča – V. Ņikandrova skolniece, kura ne tikai seko pasaules aktualitātēm akordeonmūzikā, bet arī strādā par akordeona spēles pedagogu profesionālās izglītības mācību iestādēs gan Limbažos, gan Rīgā un pati aktīvi koncertē.

Cilvēku mūzikas mīlestība, vēlme saglabāt kultūras vērtības un uzturēt ciešu saiti starp paaudzēm, iedvesmo profesionālos mūziķus gan no Latvijas, gan ārzemēm allaž meklēt koncertiem jaunas krāsas. Šis festivāls būs veltīts V. Ņikandrova piemiņai – uzrunātajiem cilvēkiem tas likās pašsaprotami. Organizējot XV Starptautisko akordeonistu festivālu, ik uz soļa var sastapties ar atzīšanos mīlestībā un cieņā šim vīram! Tā ir siržu atsaukšanās pateicībā par iepriekšējo festivālu atstāto gaišo emocionālo mantojumu un ne tikai. Pārņem laimīga sajūta, saprotot, ka cilvēki Limbažos vēlas festivālu saglabāt kā nozīmīgu kultūras vērtību un turpināt to! Pašreizējie nosacījumi sponsorējošai pusei un festivāla kopējo izmaksu dēļ šķita, ka festivāls vairs nenotiks, un līdz ar to izgaisīs arī V. Ņikandrova, mūziķu un atbalstītāju ieguldītais darbs. Pateicoties Limbažu novada pašvaldībai, 2019. gada festivāla liktenis izšķīrās vienā mirklī – novada dome, ne mirkli nešauboties un nevilcinoties, piešķīra festivālam VISU nepieciešamo finansējumu. Milzīgs paldies par to! Tieši šis atbalsts ļaus mums teikt: “Esiet laipni aicināti veldzēties festivāla koncertos un norisēs, baudīt akordeona spēles iespējas, ļaujoties atmiņām par aizgājušo laiku, un gūt stabilitātes sajūtu turpinājumam nākotnē!

XV Starptautiskā akordeonistu festivāla programma

7. martā
Limbažu kultūras namā, Rīgas ielā 9
Plkst.19.00 Festivāla atklāšanas koncerts

8. martā
Limbažu Bērnu un jauniešu centrā, Rīgas ielā 19
Plkst.10.00 Starptautiskais mūzikas skolu ansambļu konkurss-koncerts
Limbažu kultūras namā, Rīgas ielā 9
Plkst.15.00 Mūzikas skolu, vidusskolu audzēkņu koncerts
Plkst.19.00 Akadēmiskās mūzikas koncerts

9. martā
Limbažu kultūras namā, Rīgas ielā 19
Plkst.14.00 Estrādes un džeza mūzikas koncerts
Plkst.19.00 Festivāla noslēguma koncerts

Koncertus vada mūzikas žurnālists Raitis Zapackis
Festivālā piedalās solisti un ansambļi no Krievijas, Itālijas, Dānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.
Ieeja brīva

Starptautiskais akordeonistu festivāls

XV Starptautiskā akordeonistu festivāla aktualitātēm variet sekot Facebook kontā: Limbažu Starptautiskais akordeonistu festivāls.

Novēlot visiem festivāla dalībniekiem izturību un pavasarīgi radošu prieku muzicēšanas azartā,
Indra Laura Lazdiņa,
Limbažu Mūzikas un mākslas skolas direktore