Starptautiskais akordeonistu festivāls
Starptautiskais akordeonistu festivāls

Ir aizritējis XV Starptautiskais akordeonistu festivāls, kas ar nākošo reizi, pēc diviem gadiem, sauksies tā iniciatora Viktora Ņikandrova vārdā. Tik daudzu cilvēku izteiktā vēlme piešķirt festivālam viņa vārdu bez šaubīšanās tika akceptēta Limbažu novada pašvaldībā. Izsakām sirsnīgu pateicību un ir milzīgs prieks, ka izdevās nosargāt vērtīgo ideju!

Šis festivāls bija veltīts V. Ņikandrova piemiņai, kurš visus šos gadus bija festivāla iniciators un organizatoriskais virzītājspēks. Ar akordeonistes un V. Ņikandrova audzēknes Natālijas Meļņikovičas veiksmīgām idejām un uzmanīgo attieksmi pildīt festivāla organizēšanu, turpinājās viesmākslinieku piedalīšanās, kā piemēram - ar vienu no izcilākajiem šī brīža akordeonistiem Eiropā Samuelu Telari. Šogad Limbažos viesojās mākslinieki no Krievijas, Itālijas, Dānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Ir gandarījums par saturīgo profesionālo zināšanu papildinošo semināru akordeona spēles pedagogiem, ko šogad vadīja kamerorķestra “Maskavas virtuozi” akordeonists Ņikita Vlasovs. Savukārt, mūzikas skolas no Baltijas valstīm piedalījās audzēkņu konkursā - 2019.gadā tā ievirze bija instrumentālie dueti un trio. Limbažu Mūzikas un mākslas skolas pedagoģes Indras Rudzītes audzēknes Elīna Strogonova, Alise Ziemele, Megija Ivanova ieguva 3.vietu. Bija iespēja uzaicināt arī V.Ņikandrova tik iemīļoto, pasaulē muzicējošo, akordeonistu orķestri “Baltic Tremolo” (kamerversijā). Šī gada festivāls bija iepriecinājumiem un pārsteigumiem pildīts - unikālie “Alter Veritas” un “Rīgas saksofonistu kvartets” ar Arti Sīmani, uzstājoties arī kopā ar bijušajām Limbažu mūzikas skolas audzēknēm, tagadējām pedagoģēm – N. Meļņikoviču, Liānu Stankeviču, Dānijā strādājošo Jūliju Skipori. Un vēl, un vēl... Festivāla koncerti bija tik atšķirīgi un izpildītāju profesionālās meistarības pilni.

Krāšņais un bagātīgais savā daudzveidībā mūzikas festivāls šobrīd ir noslēdzies, svētku sajūtai vēl turpinoties... Tādi ir visu piedalījušos gan atbalstītāju, gan organizatoru pašaizliedzības augļi! Uz tikšanos Viktora Ņikandrova Starptautiskajā akordeonistu festivālā Limbažos 2021.gadā!

Galerija

Indra Laura Lazdiņa
Limbažu Mūzikas un mākslas skolas direktore
Foto: Limbažu novada pašvaldība